пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Мандрівна фотовиставка «Такі, як є: СТОП БУЛІНГ»

У сучасному світі ми боїмося бути справжніми, особливості вважаємо недоліками, відмовляємося від власних думок та уподобань для того, щоб особливо не відрізнятись від інших. Хтось маленький або високий на зріст, хтось світліший, рудійший, занадто тихий чи навпаки – галасливий. Усі ці причини зводяться до однієї тези – хтось не такий, як інші.
Аби привернути увагу до масштабної проблеми цькування через інакшість та не допустити його серед дітей та підлітків, дати розуміння проблеми дискримінації та цькування дітей, 10 грудня у рамках ХVІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людей Docudays UA на базі освітнього хабу «Smart Point» управлінням освіти Ужгородської міської ради спільно з Карпатським агенством з прав людини «Вестед» та юридичним факультетом УжНУ було відкрито Мандрівну фотовиставку «Такі, як є: СТОП БУЛІНГ». Виставка є підсумком однойменного конкурсу, участь у якому взяли школярі закладів освіти міста, в тому числі школи у м. Світ (Словаччина). Роботи були представлені у 2-х номінаціях (молодша та середня групи). 

Привітала гостей начальниця управління освіти Наталія Мухомедьянова, яка наголосила на важливості профілактики булінгу в дитячому колективі. «Управління освіти завжди підтримує обдаровану молодь, створює сприятливі умови для реалізації її творчого потенціалу. Така виставка є дуже важлива, адже вчить нас усіх, що жодна особливість не має ставати підставою для цькування, фізичного та емоційного насильства», - зазначила вона.

Участь у даному заході взяли заступник декана юридичного факультету Ірина Хохлова, заступник директора Юридичної клініки УжНУ Марія Менджул , голова учнівського врядування міста «КОРЗО» Михайло Штурак, директор управління місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Михайло Давиденко, старший інспектор головного управління Національної поліції в Закарпатській області Лідія Мацецька, які також наголосили на важливості даного питання та відмітили, що дата відкриття виставки є особливою, адже 10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Компетентним журі, до складу якого входили фотограф Євген Кудрявцев, представник громадської організації «Активна громада», Яна Буковецька, представник Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, Владислав Товтин, представник головного територіального відділу юстиції в Закарпатській області, Марія Менджул, заступник директора Юридичної клініки УжНУ було визнано переможців. 
Грамотами за І місце нагороджено: 
-Пугачову Надію, ученицю Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням англійської мови за роботу «У маленьких дітях велика підтримка» ( керівник Пугачова Олена Олександрівна). 
-Уровського Савву, учня Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням англійської мови за роботу «Наважтеся бути несхожими на інших» (керівник Пугачова Олена Олександрівна). 
-Мешко Христину та Романчак Альону, учениць Ужгородської класичної гімназії за серію робіт «Прихований булінг» ( керівник Дутко Світлана Іванівна) 
Грамотами за ІІ місце :
-Красіцьку Ангеліну, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 за роботу «Поціловані сонцем» (керівник Якубик Оксана Михайлівна). 
-Кароліну Пітоньякову , ученицю середньої школи ім. Коменського (м. Світ за роботу „Рука в руці“, Словаччина (керівник Петро Костка). 
-Демідову Діану, ученицю Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 за роботу «Така яка Я є: вибір є завжди» (керівник Пугачова Олена Олександрівна). 
-Смоляк Жанет, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Дойко Габора з угорською мовою навчання за роботу «Жертва здалася…» (керівник Шімон-Арпа Жужанна Петрівна_
Грамотами за ІІІ місце:
-Вачілю Катерину, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 – ліцей «Лідер» за роботу «Ми особливі…» (керівник Вачіля Олександра Миколаївна).
-Торчинович Наталію, ученицю Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка за роботу «Все у наших руках!» ( керівник Костик Олена Юріївна).
-Анткевич Вікторію, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15 за роботу «Ластовинки» (керівник Гасяк Людмила Антонівна). 
-Маргіту Анастасію, ученицю класичної гімназії за роботу «Не грайте в булінг» (керівник Стеців Людмила Євгенівна).
Переможці були відзначенні призами – подарунковими сертифікатами на відвідування майстер-класу з фотографії від Євгена Кудрявцева та тортами «Ужгород».
Спеціальну відзнаку від ГО «Активна громада» отримала учениця Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка Торчинович Наталія за роботу «Все у наших руках!».

Грамотою та цінним подарунком від головного територіального відділу юстиції в Закарпатській області нагороджено Євгена Калинича, учня УЗОШ №20 – ліцею «Лідер» за роботу «Зупинимо булінг разом!».
На заході було представлено невеличкі листівки із світлинами переможців, які несуть заклики протидіяти булінгу. Їх можна придбати в хабі «Smart Point», а гроші від продажів підуть на підтримку тварин з організацїі «Кожен має другий шанс».