пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів

     30 жовтня 2019 року на базі УЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.Гренджі-Донського відбулося засідання методичного об`єднання бібліотекарів міста на тему «Бібліотека нової української школи — простір для освітніх можливостей кожного учня». Сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, головна мета якої створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті.

   Директор школи М.Гринчук привітала учасників, презентувала їм заклад освіти, зокрема сказала про роботу шкільної бібліотеки.

    Бібліотекар закладу Є. Шкурда поділилася своїм досвідом і представила тему методоб`єднання. Вона зауважила, що шкільні бібліотеки є обов`язкоим підрозділом НУШ і важливим складником сучасного освітнього середовища. Їхньою головною метою є забезпечення якісного бібліотечно інформаційного обслуговування всіх учасників освітнього процесу. У своїй презентації вона розповіла про роль книги і читання у форматі НУШ. Зокрема зауважила, що книга — це оптимальний формат знайомства дитини з цікавими, деколи непростими життєвими ситуаціями і осягнення їхніх причинно-наслідкових зв`язків. Кожна книга — цілий спектр почуттів і відчуттів героїв, вона допомагає учням розвивати їхній емоційний інтелект.

     Бібліотекар Ю.Бєлік презентувала тему «Бібліотека — територія творчості», в якій розповіла і показала як можна використати іформаційно-комунікативні технології в роботі бібліотеки. Продемонструвала низку цікавих творчих робіт, які виконала спільно з учнями, використовуючи в роботі інтерактивні технології. Все це сприяє популяризації книги, викликає інтерес до читання, учні самостійно створюють інтерактивні папки на певну тему, так звані лепбуки. В рамкам Місячника шкільних бібліотек учні також створили цікаві книги власними руками, стіннівки, колажі тощо.

     Учасники засідання активно висловлювали свої думки, ідеї щодо роботи шкільних бібліотек в умовах реформування освіти. Поділилися досвідом, отримали фахові поради. На завершення методист методичного кабінету Л. Гонда подякувала учасникам за плідну співпрацю та цікаві виступи, підбила підсумки роботи Місячника. Також вона зауважила, що за концепцією НУШ кожна школа у своїй структурі повинна мати сучасну бібліотеку, яка буде ресурсним осередком і експериментальним майданчиком для учнів і вчителів з доступом до якісних електронних підручників. Це повинен бути своєрідний осередок дослідження, творчості та інноваційної педагогіки.