пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Профорієнтаційна зустріч випускників шкіл міста Ужгорода з представниками трьох вищих військових навчальних закладів України

          14 грудня 2018 року в УСШ І-ІІІ ст. №5 відбувся профорієнтаційний захід щодо вступу на навчання до військових навчальних закладів України випускників загальноосвітніх закладів міста Ужгорода. Першим перед присутніми учнями 10-11 класів виступив підполковник Ткачишин В.Є., заступник начальника загальновійськових дисциплін Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного м. Львів, який представив даний заклад. Зокрема, розповів про умови вступу, вимоги до абітурієнтів, про додаткові вступні випробування. Назвав, за якими спеціалізаціями можна навчатися: управління діями підрозділів механізованих військ, артилерії, танкових військ, озброєння та техніка інженерних військ, культурологія, музичне мистецтво у Зброєних силах тощо. Також зауважив, що в академії існує хороша науково-технічна база: 22 комп’ютерні класи, 200 аудиторій, спеціальні класи для вивчення іноземних мов, спортивний комплекс. Найбільший у Європі військовий полігон, на якому є усі види озброєння, зокрема, і сучасного, тренажери для виконання різних видів бойових завдань. Наголосив, що харчування курсантів, студентів здійснюється за стандартами НАТО.

         Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного розвиває міжнародне співробітництво — обмін досвідом підготовки фахівців із зарубіжними військовими навчальними закладами. Найкращих курсантів, студентів за результатами навчання, відправляють на навчання за кордон.

          Наступним перед учнями виступив полковник Лагутін Г.І., який розповів про Харківський Національний університет повітряних сил ім. Івана Кожедуба (ХНУПС). Даний університет є провідним вищим навчальним закладом, який проводить фундаментальні та прикладні дослідження, готує кваліфікованих військових та цивільних фахівців за широким спектром спеціальностей. Полковник наголосив, що навчальний заклад здійснює підготовку військових льотчиків, штурманів, фахівців з бойового управління авіації, зенітних ракетних військ, радіотехнічного, інженерно-авіаційного забезпечення, енергетики тощо. Університет має ліцензію та здійснює підготовку іноземних військових фахівців та студентів. Якість підготовки забезпечується високим рівнем вимог до абітурієнтів та висококваліфікованим кадровим потенціалом. Крім того, у навчальному процесі використовують передові форми і сучасні технології навчання, наявна оснащена сучасним обладнанням  та комп’ютерною технікою матеріально-технічна база. Спеціалізовані навчальні класи з тренажерами та класними зразками озброєння. Також є потужна польова навчальна база та авіаційна бригада. Полковник Лагутін Г.І. також наголосив, що вітається спортивна підготовка абітурієнтів при вступі, яку вони в подальшому можуть покращувати. Адже, як і в попередньому військовому закладі навчальному закладі, в ХНУПС створені всі умови для заняттям спортом. Курсанти та студенти з хорошим рівнем спортивної підготовки беруть участь у міжнародних змаганнях.

        Підполковник Марценюк С.О. розповів про Національний авіаційний університет (НАУ) м. Київ, який є потужним науково-навчальним комплексом до складу якого входять 11 інститутів, 4 факультети, 7 коледжів, 3 ліцеї та гімназія. НАУ є членом Міжнародної асоціації університетів. У даному навчальному закладі здійснюється підготовка за 50-ма напрямами в технічних, технологічних, гуманітарних, соціально-політичних, юридичних та інших галузях. Також в університеті здійснюється викладання іноземними мовами, що сприяє інтеграції випускників в європейський та світовий науковий простір. Доповідач наголосив на наявності потужного наукового кадрового потенціалу, технічного забезпечення, наукового спрямування навчального процесу. Студенти мають доступ до світових бібліотек через національну науково-освітню телекомунікаційну систему.  

        Для курсантів та студентів усіх трьох військових навчальних закладів створені всі необхідні умови для якісного навчання, комфортного проживання та відпочинку: потужна соціальна інфраструктура, гуртки художньої самодіяльності, сучасна спортивна база. Вони отримують щомісячне грошове забезпечення, навчання відбувається на держаному фінансовому забезпеченні, після закінчення навчального закладу їм гарантоване працевлаштування.

        Отож, представники усіх трьох військових навчальних закладів надали присутнім учням досить вичерпну інформацію про основні вимоги до абітурієнтів, вступні випробування, переваги навчання в кожному з них, перспективи і можливості для студентів і курсантів. Учні мали змогу задати питання, які стосувалися вступу та навчання, поспілкуватися з представниками кожного з навчальних закладів, отримати інформацію у письмовій формі у вигляді брошур. Такі профорієнтаційні зустрічі є необхідними для майбутніх абітурієнтів, оскільки допомагають їм зорієнтуватися у великій кількості навчальних закладів, з яких в майбутньому потрібно буде обирати.