пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Перегляд документального фільму «Дорослі» в рамках XV Мандрівного фестивалю Docudays UA

 

       11 грудня 2018 року в рамках ХV Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на базі УСШ І-ІІІ ст.№5 відбувся показ одного з кращих фільмів цьогорічної спецпрограми фестивалю — стрічки «Дорослі». Розпочала зустріч методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради Симкович М.О., яка розповіла присутнім про головну тему цьогорічного Мандрівного фестивалю — «Рівні рівності». Вона присвячена викликам суспільства, пов’язаним з поняттям рівності. Запропонувала подискутувати про поширені стереотипи та визначити як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні. Наголосила, що після перегляду фільму учасники матимуть змогу обговорити спільні труднощі, з якими стикаються як батьки, так і вчителі, вихователі, асистенти у процесі роботи з дітьми з особливими потребами, позитивний досвід, поговорити про те, що показано у фільмі.

      Отже, кінострічка під назвою «Дорослі», яку переглянули вчителі, вихователі, асистенти вчителів і вихователів інклюзивних класів, батьки та опікуни дітей з особливими потребами розповідає про життя групи людей з синдромом Дауна, які працюють на шкільній кухні, випікають різні тістечка, крім того, їх навчають як жити самостійно. Глядач бачить їхні взаємовідносини, почуття один до одного. Картина зосереджує увагу на сумнівності нездоланних бар’єрів між людьми із синдромом Дауна і того суспільства, що люди навколо визначають «нормальним». Режисерка Майте Альберді неймовірно влучно фіксує абсурдність і жорстокість таких меж. Адже попри те, що їх навчають як бути «відповідальними дорослими», вони залишаються залежними від інших, які приймають за них рішення, що суперечать їхнім власним. І це велике розчарування для них.

     Після перегляду фільму перед присутніми виступила Наталія Кабацій, директор благодійної організації «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», координатор Docudays UA в Закарпатті, яка наголосила, що для дітей з інвалідністю на першому місці стоїть соціалізація і пристосування до реального життя, навчити їх самостійності на скільки це можливо, а вже потім засвоєння навчального матеріалу. Потрібно ці речі раціонально поєднувати. Так само важливий діалог з батьками.

    Ольга Принцовська, представник ГО «Надія», психолог ЗДО №21 «Ластовічка», мама дитини з інвалідністю поділилася з учасниками власним досвідом і поглядом на навчання дітей з особливими потребами.

    Перед присутніми виступила також методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради Павлючок-Гогерчак О.В., яка розповіла як відбувається впровадження інклюзивної освіти в освітніх закладах міста Ужгорода, наголосила на важливості таких зустрічей, де спільно можна вирішити проблеми інклюзивної освіти.

       Присутні мали можливість поспілкуватися, поділитися досвідом, обговорити труднощі, які виникають під час роботи в інклюзивних класах та групах, шляхи їх подолання. Директор  УСШ І-ІІІ ст.№5 Кіндюх П.Я. наголосив на необхідності таких зустрічей в подальшому.

   Присутні вирішили, що в зв’язку з впровадженням інклюзивної освіти необхідно організовувати спільні зустрічі представників освіти, батьків дітей з особливими потребами, громадських організацій соціальних працівників для обговорення та спільного вирішення проблем інклюзії.