пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Засідання Школи вчителя-новатора

    5 грудня 2018 року в НВК «Первоцвіт» відбулося засідання Школи вчителя-новатора на тему «Довіра і мотивація. Педагогіка партнерства як мотиваційний інструмент». Засідання відбулося у формі тренінгу для вчителів 2-х та 4-х класів. Розпочала зустріч методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради Юрик О.М. Вона, зокрема, наголосила, що не дивлячись на те, що вчителі, які зібралися ще не працюють у НУШ, але вже використовують у навчальному процесі нові методики викладання. Назвала основні три вимоги до сучасного уроку, а це використання методу групового навчання (робота в парах, кооперативне навчання тощо), застосування технології розвитку критичного мислення та використання активних видів роботи, тобто навчання, в процесі якого учні та вчителі взаємодіють один з одним, і учні тут не пасивні слухачі, а активні учасники (дискусія, читання з позначками тощо). Також методист наголосила, що НУШ пропагує насамперед партнерство між учнями, батьками та вчителем, які об’єднані спільними цілями і є добровільними зацікавленими рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Що в сучасній школі не можна будувати співпрацю тільки в парі учитель-учень, а повинна відбуватися і взаємодія у формі учень-учень. Залучення учнів до уроку є цікавим засобом партнерства, оскільки учні так само володіють різноманітною цікавою інформацією і можуть поділитися нею з учителем та однокласниками.

    Юрик О.М. також розповіла присутнім про мотивацію учителя, учня і батьків. Докладно пояснила три основні правила мотивації і назвала топ-6 мотиваторів, розповіла як правильно працювати над власною мотивацією, що є дуже важливо, оскільки, щоб мотивувати інших потрібно бути мотивованим самому.

      Практична частина засідання розпочалася з роботи у двох локаціях, учасники об’єдналися у групи й усі присутні мали змогу взяти участь у виконанні тренінгових вправ. У першій локації заступник директора з НВР Головачко Т.М. та психолог НВК «Первоцвіт» Куприч Л.М. підготували для учасників різноманітні завдання, які були спрямовані на формування навичок ефективної взаємодії у колективі.

      У другій локації вчитель початкових класів НВК «Первоцвіт» Лошак Ю.А. розпочала роботу з теоретичної частини, в якій розповіла про головне завдання педагогіки партнерства, яким чином воно реалізовується, а саме через спільну діяльність вчителів, учнів та батьків. Також звернула увагу на принципи партнерства у педагогіці, а це, насамперед, повага до особистості, довіра, рівність, доброзичливість, діалог. Вчителі початкових класів Коваль О.О., Меліка-Сіка Т.Й., Кравченко О.В. підготували для присутніх інтерактивну вправу «Діамант», виконуючи яку, учасники на практиці побачили, що таке партнерство, довіра, мотивація.

       Загалом засідання було дуже насиченим різними практичними завданнями і методичними цікавинками, учасники отримали багато корисної інформації, на практиці побачили як працюють різні методики взаємодії і в подальшому будуть впроваджувати їх у своїй роботі.