пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Засідання Школи професійного зростання вчителів предмету «Захист Вітчизни»

            21 листопада 2018 року відбулося засідання Школи професійного зростання вчителів предмету «Захист Вітчизни» Ужгородського центру допризовної підготовки на базі УСШ І-ІІІ ст. №20 – ліцей «Лідер». Центр об‘єднує міжшкільні групи з вивчення предмету «Захист Вітчизни» і проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову та навчально-тренувальну роботу в рамках навчального предмету відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти. Даний предмет у Центрі вивчають не тільки юнаки, дівчата навчаються основам медичних знань. Вони здобувають теоретичні і практичні знання, щоб навчитися швидко і правильно допомагати постраждалим.

       Розпочав засідання голова методоб‘єднання Жентичко Ю.Ю., який назвав тему зустрічі «Методика навчання способів захисту населення в надзвичайних ситуаціях» і питання, які розглядатимуться.

      Далі виступив вчитель предмету «Захист Вітчизни» Колісник Г.М., який розповів про способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Поділився досвідом викладання цієї теми учням. Пояснив яким чином навчити школярів правильно діяти у разі настання надзвичайної ситуації, наприклад під час евакуації з будівлі. А саме — діяти організовано, без паніки, щоб не створювати ще більшу загрозу для свого життя. Наголосив, що обов`язково повинен бути план евакуації. Крім того, учасники продивилися спеціальний ролик, в якому було показано як поетапно повинне діяти населення у різних екстрених ситуаціях.

       Голова методоб‘єднання розповів про діяльність гуртків з цивільного захисту «Джура», «Патріот», «Стрілець», учасники яких беруть участь у міських, обласних та всеукраїнських змаганнях. Говорив про покращене фінансування для закупівлі необхідних засобів для тренувань і участі у змаганнях.

       Колісник Г.М. також говорив про матеріально-технічне забезпечення засобами цивільного захисту Центру допризовної підготовки. Зокрема відзначив, що Центр забезпечений усім необхідним, закуплені протигази, медичні аптечки, засоби знезараження, захисту шкіри, респіратори тощо. Все це дає змогу одночасно залучити до роботи майже усіх учнів. Серед іншого, учасники наголосили на важливості практичної складової навчання. Наявність тиру, мультимедійного центу, оснащеного всім необхідним медичного кабінету, де дівчата можуть навчатися медичній підготовці дає змогу комплексного підхододу до навчання.

       Вчитель основ медичних знань для дівчат Бігарі І. Й. розповіла про практичне застосування засобів індивідуального захисту і медзасобів. Показала з чого складаються такі аптечки, розповіла про призначення кожної речовини, як ними користуватися і за якими зовнішніми ознаками їх відрізняти.

        Також присутні розглянули питання підготовки документації по прописці у військовий комісаріат юнаків 2002 р.н.

        Учасники активно обмінювалися досвідом, вносили свої пропозиції щодо оптимізації навчального процесу та вироблення єдиноі спільноі методики викладання теми «Захист населення в надзвичайних ситуаціях».