пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Засіданні школи професійного зростання спеціалістів психологічної служби системи освіти міста

 

         21 листопада 2018 року в УСШ І-ІІІ ст. №3 відбулося чергове засідання Школи професійного зростання спеціалістів психологічної служби системи освіти міста Ужгорода. Зустріч відбулася у формі тренінгу на тему «Використання елементів казкотерапії в корекційно-розвивальній роботі практичного психолога».

          Роль казки в житті людини неоціненна. Казка не просто розвиває фантазію, мислення, в ній акумульований повний перелік людських проблем й образні способи їх розв’язання, вона відтворює моделі життя, форми поведінки, які дитина може запозичувати. Казка має й цілющі властивості, адже дає можливість відреагувати накопичені емоції; компенсувати те, чого найбільше бракує в житті; актуалізувати певні моменти життя, що витісняються свідомістю людини та переглянути їх з «безпечної відстані»; здатна прояснити та зрозуміти свої внутрішні чи зовнішні конфлікти тощо. При цьому казка позитивно діє на людину в будь-якому віці. І саме ця її  властивість була покладена в основу цілого напряму сучасної психотерапії, названого казкотерапією. З елементами якраз цього напряму мали можливість глибше ознайомитися учасники тренінгу. Під час майстер-класу практичний психолог УСШ І-ІІІ ст. №3 Вікторія Севастьянова презентувала учасникам напрямки та основні прийоми роботи з казкою в діяльності психолога, розкрила функції та види терапевтичних казок. Надала рекомендації щодо їх складання і пояснила алгоритм створення.

      Творчим завершенням зустрічі стало практичне завдання для учасників  — створити авторську казку, до виконання якого практичні психологи підійшли досить креативно.