пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

         24 жовтня в Ужгородській ЗОШ І ступеня №1 міста Ужгорода провели захід на тему «Всесвітній Поліо День» в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом. Метою якого було привернення уваги та підвищення обізнаності дітей і дорослих щодо можливостей запобігання поліомієліту. Адже питання захворюваності цією недугою є актуальним для України, оскільки ми досі перебуваємо в переліку країн, де зберігається ризик спалаху поліо через низький рівень охоплення дітей щепленнями.

      Медичний працівник Ондрик Тетяна цікаво та доступно розповіла учням про небезпечне вірусне інфекційне захворювання поліомієліт і як від нього захиститися. Бесіда відбувалася у формі діалогу, а напередодні учні разом з батьками підготували цікаві проекти на дану тематику, випустили стінгазету, намалювали плакати і малюнки. Вчитель Богдюкевич К.В. наголосила, що поліомієліт є невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації. Викладач Мацко О.В. підготувала цікавий пізнавальний відеоролик. Діти отримали в подарунок цікаві казки-розмальовки про боротьбу з цією небезпечною хворобою.

             У закладах освіти м. Ужгорода протягом тижня були проведені різні заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з поліомієлітом.     

Довідка:

             Поліомієліт — вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч. Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Тільки щеплення дітей поліомієлітною “живою” вакциною — надійний засіб захисту.

          У період до початку проведення вакцинації паралітичний поліомієліт був чи не однією з найзагрозливіших хвороб, оскільки вражав тисячі та десятки тисяч людей, головним чином дітей до 5 років, з яких близько 10% помирали, а 40% ставали інвалідами.

         Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації, яка  складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 2, 4 і 6 місяців. Ревакцинація проводиться у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

          Потрібно пам’ятати, поліомієліт — підступна і дуже небезпечна хвороба. Слід зробити все можливе, щоб наші діти були всі своєчасно імунізовані проти даного небезпечного захворювання і ніколи не хворіли.