пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Європейський тиждень мобільності

18 вересня 2018 року ГО "ФОРЗА"  провела для вчителів шкіл міста семінар на тем : "Що таке Європейський тиждень мобільності. ЄТМ: школи як учасники". Спікер Світлана Купцова ознайомила присутніх з концепцією, історією, причинами та метою даної загальноєвропейської ініціативи, до якої можуть долучитися і школи. Зокрема,  Наталія Волошин продемонструвала процедуру реєстрації на сайті ЄТМ.

Цікавою стала практична робота в групах, під час якої педагоги говорили про наявні проблеми навколо подвір'я школи та напрацьовували ідеї, що можуть бути втілені у школах в рамках ЄТМ. Деякі з ідей були дійсно новими та цікавими, як-от перерви на свіжому повітрі, щоденник вражень "Моя дорога до школи та додому", пішохідні та велоекскурсії "Дізнайся про територію навколо школи", квест "Орієнтування в місті", фото-баттл ""Вгадай, де це?", акція "Веселі пішоходи", конкурс "Пісні та вірші зі словом "Ходити" тощо. Голова ГО "ФОРЗА" Леся Лойко навела приклади практичних заходів, які проводили школи в Україні та європейських країнах, зокрема , проект «Сяй мов діамант!» (Норвегія), «Перейди на сторону світла!» (Вінниця, Україна), «Безпечна дорога до школи» (Ковель, Україна), “Thank you for walking”/ «Зона серця»: пішоходимо/велосипедимо в школу» (Норвегія), гра "Дорожня змійка" (Traffic Snake Game) тощо. Всі вчителі мали можливість отримати презентаційні та відеоматеріали, які стануть в нагоді закладам освіти для реєстрації і проведенні заходів ЄТМ.

Цікаво, що під час знайомства з учасниками виявилося, що з 30 присутніх лише 5 використовують автомобіль щоб добратися до місця роботи, а отже - тема сталого пересування є близькою для групи.

За матеріалами ГО «Форза».