пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 61-63-60;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Серпнева освітянська конференція 2018 року - це новий формат зустрічі

       27 серпня 2018 року в лінгвістичній гімназії імені Т. Г. Шевченка  відбулася   освітянська конференція «Інноваційний досвід на майбутнє», метою якої було змістити акценти в роботі педагога від предметоцентризму до дитиноцентризму.     

       «Серпнева освітянська конференція 2018 року  - це зовсім новий формат зустрічі, на якій педагоги, батьки та діти можуть вільно висловлювати свою думку, порушувати актуальні проблеми та ділитися шляхами їх вирішення. У повітрі панувала потужна атмосфера взаєморозуміння, поваги та взаємопідтримки. Найбільше враження на мене справила панельна дискусія, де у формі невимушеної розмови ми обговорювали важливі теми для теперішньої освіти. Спокійно говорили про те, що болить. Отримана порція натхнення, мотивації та поштовху до змін стане у пригоді для формування Нової української школи, котра дійсно буде приязною для всіх»,  -- ділиться враженнями учасниця конференції, голова учнівського врядування міста Ужгород, учениця 11 класу №ЗОШ І-ІІІ ст.№6 Наталія савко.

    Цікавою для педагогів була зустріч із Василем Дідичином, керівником  громадської організації «Клуб фінансової грамотності»,  та Ференцом Мільо, фінансовим консультантом для дітей та підлітків. Молоді люди навчали присутніх фінансової грамотності, а саме: як правильно розпоряджатися коштами, як збільшити свій дохід; розповіли про нові цікаві ідеї щодо оформлення кредитів. На думку учасників, тренінг був цікавим та повчальним.

    Практичні вправи допомогли Вікторії Биркович, сертифікованому тренеру по роботі з дорослими Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція і розвиток», фіналісту премії «Global teacher prize Ukraine», вчителю початкових класів УЗОШ І-ІІІ ст. №9, цікаво подати тему «Педагогіка партнерства. Школа і сім’я – точки дотику».

 Педагоги, які були учасниками майстер-класу, відзначили, що тема  актуальна. Освітяни мали можливість ознайомитися із новими формами і методами роботи, які  використовуватимуть   в подальшому на своїх уроках. Саме запропоновані практичні вправи сприяли розвитку партнерства стосунків між учителем, учнем та батьками.

      Надзвичайно цікавим був тренінг «Загублені крила», або відродження своїх бажань», проведений Мариною Лемак, психологом, гешталь-терапевтом, супервізором, старшим викладачем ЗІППО. Саме психологічні вправи  допомогли учасникам зрозуміти, що людині під силу змінити і самого себе, і своє оточення.

 Присутні щиро дякували п. Марині за цікавий тренінг, який пройшов легко й невимушено.

      Маріанна Колодій, соціолог, психолог, директор Центру  гендерної освіти при УжНУ, PhD, намагалася дати відповідь на питання, як боротися з проявами булінгу в колективі. Насамперед лектор розповіла присутнім педагогам про причини і шляхи виявлення булінгу та його запобігання. Психолог подала алгоритм дій булінгу в колективах дітей та дорослих. Висновок фахівця: не бути байдужим до всіх проявів насильства.

Освітяни міста подякували лектору за пізнавальну цікаву бесіду.

    Що ж таке сучасна демократична школа? Спробував пояснити  Андрій Вишняк, голова правління БФ Центру громадських ініціатив, тренер Всеукраїнської програми «Демократична школа», депутат обласної ради, вчитель історії та права Перечинської гімназії.

    Учасники тренінгу мали можливість висловити різні точки зору про демократичну школу. Плідна дискусія вдалася і тренер переконав присутніх, що у своїй роботі вони повинні використовувати лише демократичні методи.

«Тема дуже актуальна, обговорення дуже цікаві й емоційні», -- відзначила одна з учасниць.

  Обравши цікаву та змістовну форму проведення сесії  за темою « Цілі сталого розвитку ООН 2030: Світ та Україна», Анна Мелеганич, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ, зуміла розповісти багато цікавого про глобальні цінності та цілі суспільства. Лектор довела учасникам, що кожна людина повинна мати ціль і впевнено йти до неї. На думку освітян, усі питання були важливими, актуальними і потребують подальшого вивчення.

   Про співіснування людини і природи детально ознайомила Ірина Щока, представник Європейського товариства дикої природи, фахівець з екоосвіти.

Під час бесіди педагоги подавали пропозиції щодо збереження природи. Пані Ірина запропонувала присутнім співпрацю. Учасники відвідали виставку.

     Під час конференції проходила  благодійна акція «Книжечки-розмальовки тішать дитинство». Більшість учасників зазначеного вище заходу долучилися до  збору розмальовок, олівців, фломастерів тощо. Усі книжечки-розмальовки   було передано  представникам міської дитячої лікарні Людмилі Маслюк та Валентині Попадинець, які щиро дякували присутнім за те, що вже другий рік поспіль   освітяни міста  підтримують   започатковану благодійну акцію, до якої минулого року долучилися не лише педагоги та керівники закладів освіти, але й учні при сприянні учнівського врядування.

У рамках серпневої конференції «Інноваційний  досвід на майбутнє» було проведено    панельну дискусію «Чи може бути школа приязною до всіх?». Захід пройшов у новому форматі, зокрема, модераторами однієї частини стали дорослі, іншої – підлітки, які допомогли побудувати діалог між експертами, вчителями, учнями і всіма присутніми, розповіли про своє бачення проблеми.

Модераторами дискусії виступили методист управління освіти Марія Симкович та голова учнівського врядування міста, учениця УЗОШ №6 Наталія Савко, які наголосили, що  започаткування такої форми роботи, як взаємодія, партнерство в освітньому просторі між батьками, дітьми, владою, вчителями, громадою, спільнотою дасть змогу учасникам бути задіяними у реформуванні освітнього процесу.

Запрошені представники влади, адміністратори, експерти та активісти учнівського врядування (Олександр Білак, заступник міського голови, Людмила Трачук -  заступник директора  УЗОШ №15, Христина Ярема - вчитель УЗОШ №20 – ліцею «Лідер», Галина Левко-Рубець -  вчитель інформатики с. Довге, громадський активіст, Маріанна Колодій -  психолог, директор Центру гендерної освіти при УжНу, Роман Дранчак, голова учнівського врядування УЗОШ №8, Назар Підгорний – член комітету міжнародних відносин учнівського врядування міста, учень УЗОШ №12, Вероніка Хланта, призер учнівських олімпіад, учениця УЗОШ №6) обговорювали важливі питання щодо створення дружнього середовища у школі.

Зокрема, Олександр Білак наголосив на важливості  створення можливостей для діалогу між молодими людьми, педагогами і органами влади та визначення основних напрямків взаємодії, що стануть ефективними інструментами для максимально комфортного навчально - виховного процесу для всіх їх учасників.  Також заступник міського голови представив проект міської ради «Громада, дружня до дітей та молоді», який підтримується в Україні UNICEF.

Разом із присутніми у залі також жваво обговорили питання булінгу в шкільному середовищі, участі підлітків у прийнятті рішень у межах школи та міста, ставлення до штрафів за цькування у школі та ін.