пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 3-32-22;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

"Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: теорія і практика"

31 травня 2016 р. в актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція "Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: теорія і практика". На конференції були присутні науковці та педагоги-практики з різних регіонів України. За підсумками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Україна – рідний край" до участі в конференції від Закарпатської області було запрошено педагогів ДНЗ №29 "Дивосвіт" м. Ужгорода. З доповіддю "Навчання дошкільників української мови як державної в полікультурному середовищі" виступила Чаварга Ольга Юріївна, завідувач ДНЗ №29 "Дивосвіт", представивши досвід роботи закладу з цього питання. Вона, зокрема, сказала, що у процесі навчання дошкільників державної мови педагоги враховують рівень розвитку українського мовлення дітей з етнічних груп, мовленнєву ситуацію в дошкільному закладі та в сім’ї. Спілкуючись із батьками, намагаються робити їх своїми однодумцями щодо перспективності української мови для дітей. Усю роботу спрямовують на формування у дошкільників усіх етнічних груп розуміння своєї належності до народу України, на сприймання України як своєї Батьківщини, на прищеплення шанобливого ставлення до української мови як важливого чинника консолідації суспільства, бо українська мова – берегиня нашої держави, нашого народу. Водночас педагоги закладу виховують толерантне ставлення до національного мовного і культурного розмаїття рідного краю.

У роботі з дітьми вихователі широко використовують українознавчий матеріал. Навчання української мови реалізують через такі розділи українознавства: "Рідна мова", "Моя сім'я", "Моя Батьківщина", "Українські народні символи та обереги", "Українське народне декоративно-вжиткове мистецтво", "Народна мораль", "Українські народні ігри та розваги".