пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 3-32-22;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Підтримки обдарованої учнівської молоді

         У рамках Програми підтримки обдарованої учнівської молоді та учнівського врядування м. Ужгорода на 2016-2020 роки (Рішення І сесії VII  скликання Ужгородської міської ради від 23.12.2015 №48) з метою медіаосвіти та медіаграмотності школярів протягом 2017-2018 років для учнівського врядування міста Ужгорода «КОРЗО» заплановано навчання  базового курсу з медіаосвіти. 
         Навчання проводиться освітньою платформою Nomen. Це організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, медіаексперти, представники культурних та освітніх проектів.
Протягом березня-травня 2017 року для школярів було проведено 1 частину курсу (наказ управління освіти Ужгородської міської ради 13.03.2017 №58 «Про проведення семінарів з медіаосвіти «Базовий курс фотографії та відеозйомки» для членів учнівського врядування»). 
Курс включав Базовий курс із фотографії та відеопродакшену (video production)  і складався із 8 занять: 
1. Введення в фотографію, жанри, тенденції, напрямки для розвитку, приклади для наслідування, професійна етика.
2. Композиція, точка зйомки, прийоми зйомки, сприйняття зображення глядачем, фактори, які найбільше впливають на рівень зйомки. 5 складових ідеальної фотографії. 
3. Робота зі світлом, особливості репортажної фотографії. Практичне заняття. Вплив технічних параметрів зйомки на результат.
4. Портфоліо-ревю, обробка матеріалу, програмне забезпечення фотографа.
5. Введення у відеозйомку. Різновиди зйомок. Методика роботи над сценарієм.
6. Технічні засоби відеозйомки. Програмне забезпечення для нелінійного монтажу та пост-продакшну.
7.  Монтаж. Кольорокорекція.
8. Зйомка (практична робота). Робота з відзнятим матеріалом учасників.
        Спікерами були Олександр Маріаш (закінчив відділення журналістики УжНУ, працював викладачем, відеоінженером, відеооператором, режисером монтажу, наразі займається комерційною відеозйомкою та виготовленням контенту для соціальних мереж та веб-сайтів, успішно реалізував чимало відеопроектів з відомими локальними та всеукраїнськими брендами, політичними партіями, музичними виконавцями) та Валентин Кузан  (письменник, фотограф).
У рамках 1-ї частини навчання учнями було створено соціальний відеоролик «Перестань жити віртуальним життям!».
 
 
        Органічною частиною навчальної програми є  заняття, присвячені медіаграмотності, роботі над журналістськими текстами різних жанрів, журналістській етиці та   стандартам (зокрема висвітлення тем, пов’язаних з насиллям, вразливими групами населення, гендерною проблематикою). 
Саме тому на лютий-квітень 2018 року заплановано проведення 2 частини базового курсу медіаосвіти для молоді,  яка складається із 8 занять:
1. Журналістика, реклама, PR: у чому різниця і як знайти своє місце?
2. Громадянська журналістика: що це таке. Права та обов’язки громадянського журналіста, особливості роботи з інформацією.
3. Журналістська етика, стандарти, фактчекінг. Основи критичного мислення: як не стати жертвою маніпуляцій
4. Робота з текстами: як писати, щоб тебе читали
5. Смартфон - твоє все: зйомка, монтаж, підготовка матеріалів для публікації в ЗМІ.
6. Соцмережі  та особливості їх використання: як працювати з Twitter, Facebook та Instagram
7. Сам собі прес-служба. Інструменти для успішної співпраці з медіа.
8. Робота в полі: як зробити подію, на яку прийдуть журналісти. Складові прес-пакету: прес-реліз, факти і дані, людські історії. Організація прес-конференції. 
Курс доповнений зустрічами з представниками медіапроекту, що відповідають тематиці і цінностям навчальної програми (Ярослава Гресь (Gres Todorchuk PR, Київ), Іванна Скиба-Якубова (Bagels and Letters, Харків), Наталя Курдюкова (медіапроект “Накипело”, Харків) тощо). 
Навчання розраховане на підлітків 14-17 років і буде відбуватися з 29 січня по 30 квітня 2018 року (кожну 2-гу - середу, поч. о 16.00).
Місце – Медіа-центр учнівського врядування м. Ужгорода (УЗОШ №20 – ліцей «Лідер»).
Також як підсумок навчання заплановане проведення першої освітньої дитячої прес-конференції у м. Ужгороді. 
Зареєструватися на курси можна за посиланням: