пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 3-32-22;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Захищаючи тварин

На початку листопада із фільмом Анастасії Максимчук «Укриття» в учнівський міський Медіа-центр завітав ХІV Мандрівний фестиваль Docudays UA. На обговорення після показу було запрошено представників організації «Барбос», які з великим задоволенням разом зі школярами, представниками учнівського врядування міста, переглянули стрічку та обговорили проблему волонтерської роботи зоозахисників.

 Модераторка обговорення Марія Симкович разом з учнями проаналізувала те, як багато зоозахисники роблять для суспільства і яка роль держави щодо вирішення цієї проблеми. Зокрема, учні зазначили, що, окрім пропаганди захисту тварин, волонтери обмежують контакт з небезпечними собаками, створюють комфорт для жителів міста та борються з людською жорстокістю.

 Волонтерки Вероніка Брудка та Світлана Балан поділилися своїми думками, які виникли після перегляду стрічки. Деякі епізоди для них були важкі для сприйняття, адже дівчата щодня в притулку, доглядають та лікують тварин, знають кожну, немов рідну дитину. Часто й вони, як і герої фільму «Укриття», вкладають всі свої сили й час у допомогу тваринам. Для них надзвичайно важким ударом є дії доґхантерів.

 В обговоренні взяв участь також і волонтер з Дармштадту (Німеччина) Мартін Ройтер, який зауважив, що необхідно залучати до подібної роботи й міжнародні організації. «Фільм «Укриття» дуже сильний. Кажуть, що індикатором рівня розвитку суспільства, зокрема, є його ставлення до тварин. Фільм дав зрозуміти, що безпритульні собаки – не речі, а частина нашого соціуму», – наголосив Ройтер.

 Спільно учні дійшли таких висновків:

 1. У рамках роботи волонтерського комітету організувати благодійні акції, кошти від яких передати в притулок ГО «Барбос».

 2. Створити дитяче відділення ГО «Барбос», яке буде займатися поширенням інформації, співпрацюватиме з притулком.

 3. Звернутися до урядовців міста з петицією щодо фінансової підтримки для притулку та приділення більшої уваги безпритульним тваринам.

 «Насамперед хочу зазначити, що приємно вражена рівнем освіченості та виховання учнів, їхньою зацікавленістю у вирішенні проблем міста. Чи не вперше стикнулася з такою увагою та щирим бажанням допомогти в підлітків. Справді, цікаво було послухати, як вони працюють», – ділиться враженнями від зустрічі волонтерка ГО «Барбос» Вероніка Брудка.

 

Джерело: Медіа-центр учнівського врядування м. Ужгорода «КОРЗО».