пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 3-32-22;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Засідання у рамках проекту «Платформи наступності»

           19 листопада 2017 р. на базі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15 з метою забезпечення наступності між початковою  та середньою ланкою навчання відбулося  засідання у рамках проекту «Платформи наступності» - «Бібліотечний інформаційний простір як ресурс для реалізації освітньої реформи». Педагогічний діалог на тему «Як залучити дітей до читання?» об’єднав бібліотекарів, вчителів початкових класів, вчителів української та зарубіжної літератури. 

          Засідання відкрила методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради Юрик О.М., яка зазначила, що зниження інтересу до читання – загальносвітова тенденція. Значно знизився соціальний статус книги. Сьогодні, вивчаючи читання дітей і підлітків як соціальне явище, фахівці різних країн приходять до тривожних висновків. Одним із "винуватців" відлучення дітей від дозвіллєвого читання називають широкий доступ до всесвітньої мережі Інтернет – неперевершеного компаньйона в іграх і пошуку цікавої інформації.

        Учасники семінару мали можливість працювати в групах, відповідно до категорій. Кожна група визначила та озвучила проблеми, які на їх думку призводять до зникнення інтересу  школярів до читання.

         Бібліотекар Тимко М.І., вчитель початкових класів Крупа І.М. та вчитель української мови та літератури Зейкан Т.І., поділились досвідом у проведенні спільних заходів з метою залучення дітей до читання, показали наступність у використанні різних форм і методів роботи з учнями всіх ланок навчально-виховного процесу.

           Свій досвід роботи по залученню дітей до читання на уроках літературного читання презентувала вчителька початкових класів Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №12, переможниця обласного конкурсу «Учитель року – 2016» Щубелка Вікторія Стефанівна.

           Педагоги разом з бібліотекарями попрацювали над  творчим завданням – створення проекту сучасної шкільної бібліотеки. Кожна група презентували своє бачення сучасної шкільної бібліотеки.

        Методист управління освіти Ужгородської міської ради Гонда Л.А. ознайомила присутніх із сучасними шкільними бібліотеками світу. Коротко розповіла про досвід інших країн у питанні залучення дітей до читання. Зауважила, що залучати та прищеплювати любов до книги потрібно з дошкільного віку. Водночас кожен має почати  з себе. Відповісти на запитання: як змусити себе почитати книгу? Що я роблю для того, щоб залучити учнів до читання?

        На підсумковому  етапі учасники семінару зробили висновок, що наступність між початковою  та середньою ланками освіти розглядається на сучасному етапі як одна із найважливіших умов безперервної освіти дитини.