пл. Жупанатська, 3,
м. Ужгород,  88000
тел.: 61-30-90,  тел./факс: 3-32-22;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Новини управління освіти Ужгородської міської ради

Методичне об'єднання вчителів суспільних дисциплін

Нові методи, форми, локацій... Ці терміни зараз на часі змін, на часі освітньої реформи.

Вчителі суспільних дисциплін м. Ужгорода завжди готові до сприйняття нового. Тому 11 жовтня засідання методичного об’єднання відбулося у Горянській  ротонді.

На зустрічі з вчителями суспільних дисциплін м. Ужгорода виступили науковці УжНУ:

  • Ганус Сергій – кандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії;
  • Данилець Юрій – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України;
  • Міщанин Василь – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

Вчителі м. Ужгорода теж поділилися своїми думками:

  • Дзембас Олександр – вчитель ЗОШ №7;
  • Потураєва Марина – вчитель ЗОШ №13;
  • Щерба Ігор – вчитель ЗОШ №6;
  • Майор Любов – вчитель класичної гімназії.

Обговорювалися питання співпраці викладачів УжНУ і вчителів шкіл міста, методи і форми роботи. На зустрічі були присутні студенти й аспіранти УжНУ. А так як зустріч відбулася в такому історичному місці, то хочеться про ротонду розповісти більше.

Близько 800 літ тому була побудована Горянська ротонда. Це одна з найвидатніших в Україні пам’яток храмової архітектури ХІІ-ХІІІ століть, яка поступається хіба що Софії Київській.

Горянська Ротонда – це храм святої Анни. Пам’ятка європейського значення складається із самої ротонди – заокругленого шестикутника і добуваної пізніше, в ХV ст., прямокутної частини храму. Всередині ротонди шість ніш, майже суціль вкритих розписами, що займаються три яруси. Найдавніші належать до ХІІІ ст. і потребують  негайної реставрації. Тут одне з найдавніших в Україні зображень святого Юра. Дещо ліпше збереглися фрески ХІV ст. Усі вони позначені впливом італійського мистецтва, бо тодішні володарі Ужгорода були вихідцями з Італії. Вчені доводять, що фрески мають готичне звучання, що базується на досвіді італійської проторенесансної школи Джотто (1266-1337). Використовуючи досвід школи Джотто, художники Горянської ротонди зробили такі розписи: «Благовіщення», «Різдво», «Дари волхвів», «Втеча в Єгипет», «Страсті», «Воскресіння». Кругла споруда ротонди символізує світ, космос, що перебувають, під владою Бога-Творця. Ротонда споруджена із цегли, у її спорудженні брали участь візантійські майстри.

Священник о. Богдан вдало доповнив виступаючих.

Сивочолий храм проводжав своїх відвідувачів багряним листям осені, з надією на нові зустрічі, адже завтра у нього храмове свято – Покрова Пресвятої Богородиці...

Любов Майор – вчитель історії класичної гімназії,

вчитель-методист, голова методичного об’єднання.